Wiesz,  że zwierzęta też mogą być szczęściarzami? Pomyśl o tysiącach niewinnych stworzeń, które giną przy produkcji futer, dywanów, czy w celach przeprowadzanych badań bądź ludzkiego okrucieństwa. Te zwierzęta jeszcze dałoby się uratować, gdybyśmy mieli większą świadomość, jak możemy im pomóc. Ogród zoologiczny dla wielu istot jest jedynym wybawieniem od cierpienia. Dla nas to miejsce, gdzie możemy je podziwiać i zachwycać się różnorodnością gatunków – dla nich, szczęśliwym trafem, wygranym losem na loterii na nowe, lepsze życie.

Jak wyglądała akcja?

Z okazji święta ziemi postanowiliśmy zorganizować akcję adopcji zwierzaka z poznańskiego zoo. Wybraliśmy 5 kandydatów do adopcji.  Każdy z pracowników mógł oddać jeden głos. Poinformowaliśmy, że zwycięskie zwierzę z największa liczbą głosów otrzyma całoroczną opiekę pod skrzydłami Majorel.

Zwierzęta z napisem adoptujemy zwierzaka, lis fermowy polarny, lemur katta, struś wielki, tapir anta, kuc szetlandzki

Zaledwie w parę godzin wpłynęły do nas setki odpowiedzi. Akcja została ciepło przyjęta i cieszyła się wielkim zainteresowaniem! Po kilku dniach nastał czas na werdykt. Przywitajcie tegoroczną zwyciężczynię – lisiczkę fermową polarną o imieniu Maja! Jej imię pięknie wpisuje się w nazwę naszej firmy – to nie mógł być przypadek!

Co warto wiedzieć o lisach polarnych?

Liski fermowe polarne były niegdyś hodowane w celu pozyskania futra. Należą do gatunku zwierząt, które uważa się za jeden z wyznaczników zmian klimatycznych. W porównaniu do lisa rudego jest mniejszy i ma krótki pyszczek, okrągłe uszy oraz dużą ilość puszystego futra (czy nie przypomina puszku śniegu?) Lisek jest objęty ścisłą ochroną w krajach skandynawskich.

Zwierzęta, list polarny z otwartym pyszczkiem

Los lisów polarnych w Polsce

Mogliśmy usłyszeć o wielu przypadkach, gdy zwierzęta w Polsce trafiają na fermy futerkowe. Dzięki szybkiej reakcji miłośników i obrońców zwierząt, niektóre z nich trafiły do ogrodów zoologicznych, tak jak w przypadku 6 lisków fermowych, które znalazły nowy dom w Starym Zoo w Poznaniu.

zwierzę, lis polarny w śniegu

Dzięki naszej akcji możemy pomóc w pielęgnacji, opiece oraz wyżywieniu zwierzęcia, którego zaadoptowaliśmy. Jest nim Maja – lisiczka polarna. Przed wybiegiem dla lisów, znajdziecie również tabliczkę z nazwą naszej firmy! Zachęcamy do odwiedzania Mai oraz zoo!

certyfikat potwierdzający adopcję w zoo

Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający adopcję Mai.

 

Każdy z nas zasługuje na bycie szczęśliwym – zwierząt też to dotyczy i nie powinniśmy być obojętni na ich los. Poznańskie Zoo podarowało liskom nowy dom, ratując ich od potwornych warunków na fermach futerkowych. Teraz my możemy wspomóc zwierzaki i podarować im zwycięski los.


Przeczytaj o innych naszych CSRowych akcjach!