azure dlaczego warto dla projektów BI

W dzisiejszych czasach większość dużych, znanych firm technologicznych oferuje swoje usługi w chmurze. Dzięki temu użytkownicy nie muszą inwestować w drogi sprzęt, produkt jest dla nich łatwo dostępny i może być używany według ich potrzeb. Fizyczna infrastruktura w postaci serwerowni nie jest już  potrzebna. 

Gdy myślimy o liderach usług w chmurze, z pewnością należy wspomnieć o firmie Microsoft. Jej rozwiązania są zarazem innowacyjne, jak i możliwe do integracji ze starszymi programami zarówno własnego autorstwa, jak i produktami konkurencji. Platforma Azure pomaga  w przetwarzaniu, przechowywaniu i analizie danych oraz w automatyzacji procesów. To najszybciej rozwijająca się chmura na świecie – dzięki niej będziesz mógł zarządzać rozwiązaniami IT w bardzo wygodny sposób. 

Zapraszamy do przeczytania artykułu, z którego dowiesz się, dlaczego warto korzystać z Azure w projektach związanych z BI. 

 

Poznaj możliwości Microsoft Azure 

Chcesz rozwijać rozwiązania BI w swojej firmie? Azure to naturalny wybór. Zobacz, co oferuje ten program jego użytkownikom. 

azure, microsoft azure, projekty BI dla firm

Azure pozwala na wygodny dostęp do danych (niezależnie od miejsca, w których są przechowywane) i szybką edycję. Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i skalowalność są silnym wsparciem dla analizy danych. Jeżeli chcemy przeanalizować sporą liczbę danych, za pomocą „kilku kliknięć” zwiększymy szybkość ich przetwarzania.  

Tworzone w tym programie raporty można udostępniać zarówno w obrębie organizacji, jak i poza nią. Możesz je personalizować idealnie pod potrzeby swojej firmy i wyświetlać  na dowolnych urządzeniach. Warto wspomnieć o odpowiedniej ochronie danych – program zapewnia ją, nawet jeśli dane są eksportowane do plików innego typu, takich jak PowerPoint, Excel lub pliki PDF. Niezależnie od formatu pliku dostęp do danych w chmurze zawsze jest w pełni kontrolowany. Z Microsoft Azure możesz być spokojny o to, że Twoje poufne informacje nie dostaną się w niepowołane ręce. 

azure, oprogramowanie

Podsumowując, Microsoft Azure umożliwia tworzenie serwerów i magazynu danych, tworzenie usług obliczeniowych oraz instalowanie aplikacji. Żeby mieć dostęp do platformy, wystarczy zwykły komputer i internet. Usług, które oferuje program jest mnóstwo.  Zakres jest stale rozszerzany, w razie potrzeby powstają nowe usługi, a te obecne są ciągle udoskonalane. Azure to „żywy organizm”, który jest cały czas udoskonalany przez Microsoft oraz użytkowników. 

Kto korzysta z Microsoft Azure?

 

kto korzysta z microsoft azure

Power BI – jeden z liderów na rynku raportowania 

Power BI pozwala na analizę biznesową w ramach oferty dostarczanej przez firmę Microsoft w chmurze Office 365. To doskonałe narzędzie do analizy i transformacji danych, do ich wizualizacji oraz do współpracy między użytkownikami i zespołami. Połączenie usług Power BI z Azure Analytics pozwala na budowanie kultury opartej na danych niezbędnych do rozwijania się firmy. 

kobieta z danymi

Projekty BI w contact center 

Twarda analiza danych jest niezbędna, aby podejmować odpowiednie decyzje biznesowe w contact center. Microsoft Azure odpowie na Twoje potrzeby, jeśli chodzi o analizę informacji, przetwarzanie danych i optymalizację procesów. Dzięki niemu zwiększysz produktywność i zredukujesz koszty. Szybki i wygodny dostęp do danych pozwoli Ci na efektywne działania. Warto skorzystać z możliwości, aby poprawić funkcjonowanie swojej firmy i zdobyć przewagę nad konkurencją. 

Jako Majorel Polska od lat z powodzeniem korzystamy z rozwiązań proponowanych przez Microsoft Azure. Jeżeli chcesz z nami o tym porozmawiać, zachęcamy do kontaktu.


Jeżeli interesują Cię oferty pracy związane z Azure lub z Power BI w takich miastach jak Poznań, Szczecin, Kraków lub Wrocław, przejrzyj nasze aktualne oferty pracy


Przeczytaj inne artykuły o podobnej tematyce: