Opowiedz coś o sobie

Z wykształcenia jestem kucharzem, co szczerze mówiąc nijak przydaje mi się w życiu. Po pracy w czterech restauracjach stwierdziłem że, gotowanie  jest tym co kocham, ale kiedy mogę to robić sam lub w gronie bliskich osób. Masowe żywienie ludzi jest zbyt stresujące i właśnie dlatego zainteresowałem się pracą jako konsultant contact center. Nasza firma dała mi możliwość pracy która jest bardziej statyczna. Ważny jest również elastyczny grafik, dzięki któremu mogłem zapisać się do szkoły zaocznej i dalej się rozwijać. Samą pracę oceniam jako najczęściej przyjemną oraz rozwojową.

 

Opisz dzień z życia konsultanta contact center

Każdy dzień jest inny. Kiedy tylko mogę, zaczynam dzień od świeżej kawy, przeglądając najnowsze wiadomości na Teamsach i innych komunikatorach. Innym razem zaczynam od obiadu, który jem w pośpiechu, bo wiem, że zaraz zaczynam. Nie ma reguły… Wszystko zależy od grafiku, zmiany godzinowe mogą być różne.

Każdego dnia rozmawiasz z ludźmi o różnych potrzebach i problemach. Jakie umiejętności uważasz za najważniejsze, aby móc zapewnić klientom fantastyczną obsługę?

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że po drugiej stronie słuchawki siedzi również człowiek. Warto mieć dużo empatii oraz świadomość, że problemy klienta mogą również dotknąć nas w  codziennym życiu w przyszłości. Warto się zastanowić, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni i wczuć się w sytuację klienta. To dobre podejście – dzięki temu ludzie czują, że rozmawiają z kimś, kto chce im pomóc. Jednak wszyscy wiemy, że nie zawsze to się udaje. W takim przypadku należy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o procedurach. Wszystko, żeby klient mimo niezadowolenia, otrzymał spójny obraz sytuacji zgodny z katalogiem naszych zachowań i procedur.

Dzięki za rozmowę! 

Przeczytaj nasze inne wywiady:
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Lesia 
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Paulina 
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Natalia 
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Ania 
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Lidia 
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Klaudia
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Denis