Opowiedz coś o sobie

Mam na imię Lidia i pracuję w Majorel od września 2020 roku (kiedy to zleciało!). Moja praca polega na obsłudze klienta, który się z nami kontaktuje. Na początku pracy wspierałam rynek włoski, a obecnie pracuję na rynku niderlandzkim.

Studiuję psychologię w Poznaniu, w którym także mieszkam i sobie żyję. Dużą część mojego dnia poświęcam na pogłębianie swojej wiedzy i rozwijanie pasji, którą jest wspomniana psychologia. W wolnych chwilach spotykam się ze znajomymi i korzystam z życia miasta. Lubię włóczyć się po knajpkach albo po ulicach miast podziwiając ich architekturę. A w momentach, w których muszę trochę odetchnąć i odpocząć, uciekam w moje rodzinne strony, gdzie przebywam w towarzystwie natury i ciszy.

Opisz dzień z życia w swojej pracy

Pracę zaczynam zwykle o godzinie 9. Poranki są najbardziej intensywne i wymagają pracy na pełnych obrotach, dlatego zawsze towarzyszy mi kawa. W pracy odpowiadam na wiadomości klientów, którzy kontaktują się ze mną poprzez chat lub maile.

Sprawy klientów są najczęściej proste do rozwiązania, ale największym wyzwaniem są sami klienci. Należy do każdego podchodzić indywidualnie i pamiętać, że po drugiej stronie jest człowiek. Po prawie dwóch latach pracy wciąż zdarzają się sytuacje, które potrafią mnie zaskoczyć bądź rozbawić. Pamiętam, gdy w podziękowaniu za pomoc, klientka wysłała mi zdjęcie swojego kota, zatem było warto. 🙂

Pracuję zwykle do godziny 17, choć mam elastyczny grafik i czasem kończę zmiany szybciej lub później. No i jak w każdej pracy, zawsze znajdzie się chwila na przerwę lub kolejną kawę.

Jakie umiejętności uważasz za najważniejsze, aby móc zapewnić klientom najlepsze doświadczenia?

W swojej pracy za najważniejszą i najbardziej przydatną umiejętność uważam empatię. Ta cecha może być rozwijana w czasie pracy, a przydaje się także i poza nią. Pozwala na indywidualne podejście do klienta, wczucie się w jego sytuację, a tym samym pomaga znaleźć właściwe rozwiązanie. Ważne jest, aby odpowiednio zrozumieć klienta i jego problem i zawsze go dokładnie wysłuchać. Dla mnie pomocne jest wyobrażenie sobie, że po drugiej stronie monitora siedzi bliska nam, starsza osoba. Wtedy zwiększa się nasza empatia, cierpliwość i chęć pomocy.

Dziękuję za rozmowę! 

Poznaj innych konsultantów Majorel Polska:
– Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Denis
– Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Lesia
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Klaudia