Opowiedz coś o sobie

Od około 8 miesięcy pracuję na stanowisku obsługi klienta. Wybrałam to stanowisko, ponieważ zawsze czułam lęk i dyskomfort w kontaktach przez telefon. Postanowiłam, że trzeba to zmienić. Była to jedna z moich lepszych decyzji. Praca konsultantki pomaga mi wyjść poza strefę swojego komfortu oraz uczy tak ważnych w dzisiejszym świecie umiejętności miękkich.

Prywatnie bardzo lubię eksperymentować w kuchni, czytać książki oraz chodzić na długie spacery.

Opisz dzień z życia konsultanta contact center

Cenię sobie poranną rutynę. Zawsze wstaję godzinę przed pracą, aby poczytać książkę i odpowiednio się przygotować. Następnie mocna kawa i dziesięć minut przed zmianą loguję się do pracy. Sprawdzam wszystkie komunikaty, które pojawiły się podczas poprzedniej zmiany. Wybija 8.00 i jestem gotowa na pytania od pierwszych klientów. Każdy dzień jest nieprzewidywalny. Wszytko zależy od sezonu i atrakcyjności promocji, o które chcą dopytać klienci. Czas bardzo szybko mija. Nie wiadomo, kiedy zmiana dobiega końca…

Każdego dnia rozmawiasz z ludźmi o różnych potrzebach i problemach. Jakie umiejętności uważasz za najważniejsze, aby móc zapewnić klientom fantastyczną obsługę?

Jedną z najważniejszych umiejętności jest kreatywność w przekazywaniu informacji dla klientów. Jako konsultanci dostosowujemy odpowiedzi indywidualnie do każdego klienta w taki sposób, aby rozmowa mogła przebiec szybko, sprawnie i bez zbędnych niedomówień.

Równie ważną umiejętnością jest podzielność uwagi. Podczas rozmowy musimy pogodzić ze sobą: słuchanie klienta, notowanie, szukanie rozwiązań, przeglądanie plików oraz pamiętanie o procedurach. Wielozadaniowość jest kluczowa, aby zapewnić klientowi sprawną obsługę.

Dzięki za wywiad!

Przeczytaj inne wywiady z konsultantami:
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Natalia
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Lesia
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Ania 
Bohaterowie Dnia Codziennego z Majorel: Lidia 
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Denis
Bohaterowie dnia codziennego z Majorel: Klaudia