1. Call center jako pierwsze doświadczenie w karierze zawodowej

Żeby rozpocząć karierę w contact center, nie trzeba mieć doświadczenia. Wystarczy mieć empatię i chęci do nauki. Warto znać też podstawy obsługi komputera. W Majorel Polska kandydatów do pracy w call center uczymy od zera. Każda oferta pracy wiąże się ze szkoleniem wprowadzającym. Często płacimy za przejście takiego treningu. Możliwość zdobycia doświadczenia jest niezwykle ważna, również dla tych, którzy w przyszłości będą chcieli szukać innej pracy.

2. Contact center - praca dla studentów i nie tylko

Mamy wiele ofert z elastycznym harmonogramem pracy. W takim przypadku sam możesz wybrać, czy wolisz pracować od rana, czy po południu. Dzięki temu dość łatwo można pogodzić pracę ze szkołą lub innymi obowiązkami. Co ciekawe, w Majorel pracują ludzie, którzy niedawno skończyli liceum, ale również seniorzy, którzy nie chcą spędzać emerytury siedząc jedynie w kapciach przy telewizorze. To po prostu praca dla wszystkich, którzy lubią kontakt z drugim człowiekiem.

3. Contact center a home office

Pandemia pokazała, że w przypadku wielu projektów call center można spokojnie pracować w trybie home office. Wystarczy do tego internet, a całą resztę sprzętu dostarcza pracodawca. Dlatego pracę w Majorel chwalą sobie m.in. mamy. Okazuje się, że praca w contact center to idealna opcja dla mam, które mogą równocześnie odpisywać na maile i mieć oko na swoje pociechy. Mamy lokalizacje w Poznaniu, Szczecinie, Płocku, Wrocławiu, Krakowie i Koninie, ale współpracujemy z ludźmi z całej Polski.

4. W Majorel można #FeelGood

Czy pracę jako konsultant call center da się lubić? W Majorel przygotowaliśmy specjalny program Feel Good. Wszystko po to, żeby każdy z naszych pracowników lub współpracowników czuł się u nas dobrze. W naszych lokalizacjach (Poznań, Szczecin, Płock, Konin) można spotkać ambasadorów tego programu, którzy przygotowują lokalne inicjatywy. Taneczne warsztaty online, webinary o mindfulness, rywalizacje biegowe, typowanie zwycięzców meczów, malowanie uli znajdujących się na dachu poznańskiego biurowca – to tylko niektóre z nich. 

Ludzie pracujący jako konsultanci contact center w Majorel, często wspominają też o międzynarodowym środowisku. Pracują u nas ludzie z niemal wszystkich kontynentów. Jeden z naszych konsultantów ze Szczecina, Tinashe pochodzący z Zimbabwe, podkreślał że jak tylko poznał nieco lepiej swój zespół, od razu poczuł się u nas jak w domu.

Dobrze jest pomagać innym

“Świadomość, że pomagam innym w trudnych sytuacjach, jest naprawdę satysfakcjonująca”- mówił Oscar pochodzący z Meksyku, który pracuje jako konsultant contact center w Szczecinie.

Pracownicy Majorel czasami stają się bohaterami – ktoś pomógł wybrać sukienke na ślub, ktoś analizując zgłoszenie odkrył wielkie oszustwo, a jeszcze ktoś uratował królika. To wszystko prawdziwe historie z pracy “na słuchawce”. Nie każdy bohater nosi pelerynę.

6. Realna możliwość rozwoju

Czy pracując w contact center można się rozwijać? Oczywiście. W Majorel Polska stawiamy na szkolenia, dzięki którym rozwiniesz się w wielu różnych aspektach. Istotny jest codzienny kontakt z językiem obcym. Regularnie szukamy konsultantów, którzy umieją mówić po angielsku, niemiecku, francusku, niderlandzku, rosyjsku i w wielu innych językach. Dzięki codziennym rozmowom, rozwiniesz swoje umiejętności. Co więcej, możesz polepszyć m.in. komunikację werbalną, asertywność, dyscyplinę, dykcję, umiejętności miękkie, umiejętności sprzedażowe itp. W naszej organizacji stawiamy na rozwój konsultantów i regularnie dochodzi do awansów wewnątrz firmy: możesz zostać na przykład team managerem, koordynatorem projektu, trenerem, specjalistą IT, czy trafić do działu sprzedaży lub marketingu – możliwości jest naprawdę wiele

Oto przykład z Majorel Polska:

7. Czy w call center można dobrze zarobić?

“Dlaczego lubię tutaj pracować? Bo mam gwarancję dobrych zarobków, dzięki którym mogę cieszyć się pełną niezależnością finansową” – opowiada Julia, konsultantka call center z Poznania.

Czasami zarobki związane są z prowizjami, ale zawsze obowiązuje podstawa. Oczywiście jeśli pracujesz w języku, w którym umie mówić mniej osób, z pewnością będziesz miał szansę na wyższy zarobek.W Majorel i APS (spółka Majorel Polska) istnieją projekty, w których można pracować tyle godzin, ile tylko się chce. Dzięki temu można szybko zarobić naprawdę dobre pieniądze. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru – czy chce się dostawać wypłaty co miesiąc, czy co tydzień.

Podsumowując, powodów dla których warto pracować w contact center jest naprawdę dużo. Zachęcamy do sprawdzenia naszych świeżych ofert z Poznania, Szczecina, Płocka, Konina, Wrocławia i Krakowa. Wyślij CV i rozpocznij pracę związaną z obsługą klienta.

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:
Call Center – Co musi potrafić idealny konsultant?
Praca w obsłudze klienta – 6 zalet! 
Obsługa klienta – 5 rzeczy, które powinieneś o niej wiedzieć