ekologia, planeta, dbanie o planete, ambasadorzy feel good

Gdzie byśmy byli, gdyby ziemia nagle zniknęła? Gdyby pochłonęły ją starty śmieci, pozbawiono lasów, wysuszono rzeki? Dlaczego pozwalamy jej powoli umierać? Kryzys klimatyczny dzieje się na naszych oczach – to tylko i wyłącznie od nas zależy, czy będziemy mieć, gdzie żyć.

Liczy się każdy gest

Nawet najprostsze sposoby i drobne gesty mogą sprawić, że zmniejszymy ilość produkowanego plastiku oraz innych śmieci. Czy wiecie, że rocznie na świecie produkowanych jest ponad 330 milionów ton plastiku? To ogromna i przerażająca liczba. Wystarczy, że wprowadzimy drobne zmiany, które pozwolą zredukować tę ilość.

Jak Majorel Polska dba o planetę?

Nawet niewielkie zmiany przybliżają nas do tego, aby pomóc Matce Ziemi i odciążyć ją od zanieczyszczeń. ekologia, jak dbamy o planetę

Bycie eco się opłaca

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jakie korzyści niesie za sobą życie w zgodzie z naturą. Przede wszystkim najwięcej na naszych działaniach zyskuje przyroda. Mamy realny wpływ na to w jaki sposób zmieniają się obszary przyrodnicze, jakie gatunki przetrwają oraz na to, czy będziemy oddychać czystym powietrzem.

Drobne decyzje jak na przykład wybranie kosmetyku nietestowanego na zwierzętach bądź zdecydowanie się na energooszczędny produkt sprawia, że jesteśmy o krok bliżej od uratowania naszej planety. 

Przede wszystkim zachowania proekologiczne mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Możemy pić czystą wodę, oddychać niezanieczyszczonym powietrzem, wybierać żywność niepryskaną pestycydami. Ponadto dzięki rezygnacji z samochodu na rzecz spaceru lub roweru, poprawiamy swoją kondycję i ograniczamy emisję szkodliwych spalin.

Jednakże największą korzyść przyniosą nam realne oszczędności, wynikające z ekologicznego trybu życia. Każda zgaszona żarówka, krótki prysznic zamiast pełnej wanny czy kupowanie ubrań z drugiej ręki to kolejne zaoszczędzone złotówki na koncie. Po co wydawać pieniądze na plastikową siatkę, rozkładającą się 400 lat skoro możemy zabrać ze sobą własną torbę? Nawet takie drobnostki mają realny wpływ na to, w jaki sposób zmienia się nasza planeta.

Jak nasi Ambasadorzy Feel Good dbają o planetę?

Nasi Ambasadorzy programu Feel Good przygotowali dla Was sprawdzone sposoby na dbanie o planetę, bycie eko i życie w zgodzie z przyrodą. To wcale nie musi być nic trudnego! Nawet niewielki gest przyczynia się do tego, że pomagamy naszej planecie oddychać!

 

Nie bądźmy obojętni na losy naszej planety – mamy ją tylko jedną.  

Dlatego powinniśmy dbać o nią jak najlepiej. Mamy nadzieję, że porady i sposoby, które wam przedstawiliśmy, zagoszczą w waszym codziennym życiu i razem zdołamy pomóc naszej planecie.

 

Przeczytaj inne artykuły o podobnej tematyce: