1. Dajemy drugie życie nieużywanym meblom biurowym

Dział Zakupów i Administracji raz na jakiś czas organizuje wielkie wyprzedaże nieużywanych sprzętow i mebli. Dzięki temu możemy nadać im nowe życie i nie zanieczyszczamy środowiska. Co więcej, uzyskane w ten sposób fundusze przekazujemy później na cele charytatywne.

2. Ekologiczne biura

Podjęliśmy szereg działań w naszych lokalizacjach:

  • Do łazienek wprowadziliśmy ekologiczne ręczniki papierowe i papier toaletowy z recyklingu.
  • Korzystamy z ekologicznego papieru do drukarki, który ma certyfikat EU Ecolabel.
  • Zlikwidowaliśmy kosze znajdujące się przy biurkach, ustawiliśmy specjalne pojemniki na korytarzach, które pozwalają na segregację.
  • Zrezygnowaliśmy z jednorazowych naczyń w kuchni – korzystamy ze szklanych.
  • Dzięki dystrybutorom na wodę redukujemy korzystanie z plastikowych butelek.
  • W lokalizacjach zbieramy nakrętki i zużyte baterie.
  • Kiedy pracujemy zdalnie, w biurach wyłączamy z użytkowania duże części powierzchni. To pozwala na ograniczenie zużycia energii (klimatyzacja, oświetlenie, ogrzewanie).
  • Ograniczamy używanie wszelkich jednorazowych artykułów biurowych i eksploatacyjnych na rzecz produktów wielokrotnego użytku. Stosujemy zamienniki ekologiczne.

3. Ekologiczne budynki

Budynek, w którym mieści się nasze szczecińskie biuro jest zasilany energią pochodzącą z ekologicznych źródeł. Automatyczne sterowanie oświetleniem we wspólnych częściach pozwala na ograniczenie zużywania energii elektrycznej i na dostosowanie natężenia do odpowiednich pór dnia. Również ogrzewanie i klimatyzacja sterowane są automatycznie.

Poznańskie budynki, w których znajdują się biura Majorel, także stawiają na ekologię. W Maratonie jest wykorzystanych wiele nowoczesnych rozwiązań, które ograniczają zużycie energii. W Globisie modernizacja instalacji HVAC była prawdziwym krokiem milowym w procesie zużycia energii. Postępuje również modernizacja terenu zewnętrznego – powstaje wiele miejsc małej architektury, dzięki którym przestrzeń jest bardziej przyjazna, funkcjonalna i zielona. Wszelkie działania operacyjne w wieżowcu prowadzone są w duchu proekologicznym. 

4. Ekologiczne podróże

W Polityce Flotowej Majorel mamy następujący zapis: „Świadomość wpływu naszej działalności zawodowej i prywatnej na środowisko naturalne staje się coraz ważniejsza. Nasze działania wpływają negatywnie na środowisko w sposób bezpośredni (…)”. Wypożyczając samochód firmowy, należy zaplanować podróż w taki sposób, aby unikać zatłoczonych tras, jeździć możliwie ekonomicznie, unikać zbędnego obciążania itd.

Wszyscy pracownicy Majorel (od konsultantów contact center aż do pracowników działu IT) swobodnie mogą dojeżdżać do biur rowerami. W naszych biurach są przygotowane specjalne miejsca na jednoślady.

Warto również wspomnieć o systemie Revelo, z którego można korzystać w poznańskim Globisie. Dzięki niemu można bezpłatnie wypożyczać rowery, które są dostępne na terenie budynku biurowego. To wszystko z pomocą aplikacji mobilnej. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

5. Ule i zielony dach

W każdej z naszych lokalizacji jest sporo kwiatów. Na dachu poznańskiego Maratonu powstał nawet niesamowity ogród. Co więcej, w tym samym miejscu postawiliśmy… ule, a właściwie MajorUle. Więcej o tej akcji przeczytacie w tym miejscu.

Zdajemy sobie sprawę, że jako firma mamy wpływ na środowisko. Właśnie dlatego chcemy chronić zasoby naturalne i namawiać wszystkich do angażowania się w ekologiczne działania. Co roku staramy się promować wśród naszych pracowników takie akcje jak na przykład Godzina dla Ziemi lub sprzątanie świata podczas Dnia Ziemi. Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać wiele.

 

 

Zachęcamy do przeczytania innych artykułów o podobnej tematyce:

Jak nasi Ambasadorzy Feel Good dbają o planetę?
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ziemi! 
Bee The Change – pszczoły na dachu Maratonu
Adoptowaliśmy zwierzę – Witaj Maju w Majorelu