Poznaj prawdziwe znaczenie emojis

Emotikony zaczęły rozpowszechniać się w cyfrowej komunikacji i przybierać kolejne, coraz to bardziej złożone formy. Bądźmy wdzięczni ludziom, którzy stworzyli emojis, ponieważ w dzisiejszych czasach to jeden z najlepszych sposobów przesyłania wiadomości i mówienia rzeczy. Dziś nie musimy się ograniczać do wysyłania SMS-ów słowami. Mając pod ręką setki uroczych lub praktycznych znaków, naprawdę nie jest trudno zastąpić długie zdanie zaledwie jedną ikoną.

Niektóre z podanych poniżej emojis są bardzo często używane w niewłaściwy sposób na różnych komunikatorach, takich jak WhatsApp lub Messenger. Oto one!

💩 – większość użytkowników internetu widzi tutaj kupę. Informacja, która dla niektórych może okazać się nieco zasmucająca – w zamierzeniu twórcy, to emoji przedstawia loda.

😵- te oczy mogą sugerować, że ktoś źle się czuje (a może nawet jest martwy). Ale pozwólcie, że powiemy Wam, że ta emotka oznacza zdziwienie.

💆‍♂️- Jeśli zawsze zastanawiałeś się, co znajduje się na głowie tego mężczyzny, to jest to zestaw rąk. Ten pan robi sobie masaż, więc należy zostawić go w spokoju!

👹 – Ta czerwona twarz  nie jest ani diabłem, ani żadnego rodzaju maską. To jest orge, czyli potwór występujący w japońskiej sztuce i literaturze.

🙀 – Ten kot nie jest zaskoczony ani nie czuje się oszołomiony. Po prostu jest naprawdę bardzo zmęczony.

😤 – Według emojipedii ta buźka oznacza parę wydmuchiwaną z nosa w geście zwycięstwa. Nie jest to więc oznaka zdenerwowania.

😓- Na pierwszy rzut oka wygląda to jak płacząca twarz. Większość z nas nie zauważa umiejscowienia kropli wody. Najczęściej znajduje się ona z boku twarzy – to raczej pot niż łzy.

🙇‍♂️- Ten człowiek wcale nie jest pogrążony w myślach. To nie jest też mężczyzna uderzający pięścią w biurko, który próbuje przedstawić swoje zdanie. W rzeczywistości to po prostu ukłon w celu oddania szacunku lub przeprosin w japońskiej kulturze.

🙏 –  Wielu użytkowników internetu błędnie uważa, że ten emoji symbolizuje jedynie modlitwę. W rzeczywistości ma on wiele różnych znaczeń. Oprócz modlitwy reprezentuje “dziękuję”, “proszę”, pełne szacunku pozdrowienie lub znak uwielbienia, a nawet “high-five!”.

♨︎ – To coś faktycznie wygląda jak para z gorącej filiżanki herbaty lub zupy. Ale tak naprawdę oznacza gorące źródła…

🙆‍♀️ – Według Unicode to emoji oznacza kobietę robiącą gest ok. Więc czy ktoś z was faktycznie używa tego, gdy próbuje powiedzieć “ok”?

😬- To emoji nie oznacza zniecierpliwienia. To niezwykle uśmiechnięty, niesamowicie szczęśliwy człowiek.

😗- Ta twarz wygląda jakby gwizdała, ale tak naprawdę to buzia symbolizująca pocałunek.

💫- Mnóstwo ludzi używa tego symbolu jak spadającej gwiazdy. To czyni go całkiem dobrym przykładem na to, jak łatwo jest pomylić znaczenia emoji – nawet w przypadku prostych symboli. Ma on ilustrować zawroty głowy lub zjawisko widzenia gwiazdek przed oczami – podobnie jak w kreskówkach, gdy bajkowe postaci zostają uderzone w głowę.

❌ – Jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że czerwony krzyż oznacza zakaz. Jednak nie na angielskich czatach – ten emoji może również symbolizować pocałunek.

😪 – Większość fanów anime z łatwością rozpoznałaby bańkę smarków tworzącą się na nosie emoji. Fani japońskich kreskówek i komiksów zauważyliby, że bańka jest używana do oznaczenia śpiącej postaci, mimo że ta emoji często jest używana również jako smutna twarz.

🤗 – Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ten emoji pokazuje swoje ręce, oto  odpowiedź: to ma być “przytulająca się twarz”. To nie czyni go mniej przerażającym… Ale jeśli myślałeś, że ten facet próbuje kogoś odepchnąć, przynajmniej teraz wiesz, że jego zamiary są całkowicie przeciwne.

Źródła i skriny pochodzą ze stron: 
https://www.scoopwhoop.com/humor/people-sending-the-wrong-emoji/
https://www.goodhousekeeping.com/life/g3601/surprising-emoji-meanings/
https://brightside.me/wonder-curiosities/12-emojis-we-have-been-using-wrong-until-this-moment-794306/