Zaadoptowaliśmy liska polarnego Maję

W 2021 roku w zespole #OneTeam przywitaliśmy nowego członka – polarnego lisa Maję z poznańskiego zoo. Objęliśmy Maję roczną opieką, pokrywając koszty jej utrzymania. W tym roku będziemy dalej kontynuować finansowe wsparcie dla naszego futrzanego przyjaciela. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż wdzięczność zwierzęcia okazywana ufnym spojrzeniem! O trudnej sytuacji hodowli zwierząt futerkowych oraz o tym, jak przebiegła adopcja Mai, możecie przeczytać tutaj.

zwierzę, lis fermowy polarny z napisem zaadoptowaliśmy liska polarnego

Zostaliśmy jednym ze sponsorów Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą

Promowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dlatego bez wahania postanowiliśmy wesprzeć organizację Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą. Dla uczestników przygotowaliśmy drobne upominki, a wydarzenie wsparliśmy finansowo. Wierzymy, że każde dziecko biorące udział w mistrzostwach pomimo swojej choroby spełni kiedyś marzenia o sportowej karierze. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć młodych sportowców i dołożyć cegiełkę do tego przedsięwzięcia. Chcesz przeczytać więcej na ten temat? Zajrzyj tutaj.

Założyliśmy mini pasiekę w ramach akcji #BeeTheChange

Chcemy być przykładem pozytywnych zmian i działań proekologicznych. Dlatego w ramach akcji #BeeTheChange na dachu naszego biurowca w Poznaniu stanęły 4 MajorULE tworząc niebyle jaką pasiekę! W sezonie będzie mogło znaleźć tam schronienie nawet 80 tysięcy pszczół – to bardzo ważne, aby aktywnie wspierać te niezwykle istotne dla naszego środowiska owady. Niedaleko zainstalowaliśmy też donice z kwiatami tworząc mini ogród, z którego od wiosny będą mogły korzystać pszczoły. Jesteśmy dumni, że dzięki tej inicjatywie udało nam się dołożyć naszą bio-cegiełkę do rozwoju lokalnego ekosystemu.  Więcej o tej akcji możecie przeczytać tutaj.

Zorganizowaliśmy wyprzedaże mebli

Nie jest nam obca idea upcyclingu, dlatego po zakończeniu renowacji naszych biur zorganizowaliśmy dwie wyprzedaże nieużywanych już mebli. Dzięki temu nie musieliśmy niczego wyrzucać, zrobiliśmy przestrzeń na nowe, daliśmy pracownikom i współpracownikom możliwość zakupu foteli, biurek, szaf w okazyjnych cenach (niektóre z nich kosztowały dosłownie złotówkę), a meblom drugie życie. Pozyskane w ten sposób środki przekazaliśmy na cele charytatywne – zakup karmy dla zwierząt w poznańskim schronisku oraz na leczenie 2,5 letniego chłopca chorego na padaczkę. Lubimy sytuacje, w których każdy wygrywa!

Podzieliliśmy się radością z prezentów z potrzebującymi

Dzielenie się radością z otrzymanych od firmy prezentów czyli kolorowymi paczkami wypełnionymi po brzegi świeżymi owocami, warzywami i słodkościami to już niemal tradycja. W 2021 roku pracownicy i współpracownicy 3 krotnie otrzymywali prezenty z różnych okazji: Wielkanocy, rozpoczęcia wakacji oraz świąt Bożego Narodzenia. Z otrzymanych prezentów nie chcieliśmy się jednak cieszyć sami – nadwyżki paczek przekazaliśmy podopiecznym ośrodków pomocowych, m.in.: Domowi dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Łodzi, Domowi Pomocy Społecznej w Poznaniu czy Domowi Małego Dziecka w Łodzi. Podarunki sprawiły ogromną radość podopiecznym oraz ich opiekunom. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć potrzebujących i zapewnić im chwile radości.  Więcej na temat tych akcji możecie przeczytać tutaj i tutaj.

Jak dobry będzie 2022?

Głęboko wierzymy w słowa Alberta Schweitzera, że „szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”. Dlatego działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są dla nas tak ważne. Jesteśmy przekonani, że w tej dziedzinie jeszcze wiele przed nami. Nie mamy zamiaru się zatrzymywać, a wręcz przeciwnie – zależy nam na tym, aby wciąż tworzyć, wyszukiwać i wspierać inicjatyw, które wspierają potrzebujących oraz lokalne społeczności. W nowy rok wchodzimy więc z nową energią i nowymi pomysłami, ale jak zawsze gotowi do pomocy!

patrycja

Przeczytaj posty o podobnej tematyce: