Jak przygotować się do rozmowy przed pracą w contact center?

W obecnych czasach większość rekrutacji odbywa się zdalnie. Jeśli chcesz brać udział w rozmowach kwalifikacyjnych w przyszłości, z pewnością przyda ci się 5 porad, jak się przygotować.

Marzysz o rozwoju w call center? Sprawdź również nasze dostępne oferty pracy!

Zadbaj o sprzęt

To twój priorytet na liście do odhaczenia. Sprawdź, czy twój laptop ma działającą kamerkę a mikrofon nie szumi jak fale nad Bałtykiem. Pamiętaj, aby ustawić się na wprost źródła światła, przygotować słuchawki, gdybyś miał problem z usłyszeniem tego, co mówi do ciebie rekruter, a także poproś domowników, o ile nie mieszkasz sam, aby pozwolili ci się skupić i nie wparowywali do pokoju podczas rozmowy.

Ustaw się odpowiednio

Kiedy masz już przygotowany sprzęt i szklankę wody (w końcu czeka cię rozmowa!), usiądź odpowiednio przed kamerką. Będzie ci łatwiej siedzieć prosto i patrzeć na wprost, gdy usiądziesz na zwykłym krześle, a nie obracanym. Zapobiegniesz dzięki temu niekontrolowanego bujania się. Sprawdź, czy widać całą twoją twarz oraz sylwetkę do ramion, a twoje tło jest jednolite i schludne.

Pamiętaj o nicku i zdjęciu profilowym

Jeśli rozmowa będzie przebiegać na platformie, której używać zazwyczaj do komunikacji bądź w innych celach i zadbałeś o to, żeby twoje konto miało zabawną nazwę albo zdjęcie – na potrzebę rekrutacji przywróć twoje imię i nazwisko, aby profil wyglądał na profesjonalny.

Powtórz najważniejsze informacje

Możesz przygotować sobie wypunktowaną listę o czym chciałbyś powiedzieć, podczas rekrutacji lub przykładowe odpowiedzi na pytania. Zastanów się, co wiesz o firmie, w której chcesz podjąć się pracy lub dalszego rozwoju kariery. Zadbaj też o to, aby nie jąkać się w czasie wypowiedzi. Mów spokojnie i wyraźnie.

Zrelaksuj się i działaj!

Wiadomo nie od dziś, że stres jest naszym największym przeciwnikiem – dlatego zaczerpnij świeżego powietrza, zasiądź do komputera i przedstaw się z jak najlepszej strony. Przywilejem jest to, że możesz odbyć rekrutację z zacisza swojego pokoju. Nie musisz się stresować, że czeka cię przeprawa przez nieznane korytarze biura. Nastaw się pozytywnie i bądź świadomy, że osoba po drugiej stronie ekranu to też człowiek – i z pewnością będzie wyrozumiały na trudności związane z rekrutacją w czasie pandemii.

Te proste triki sprawią, że zadbasz o wszystko, co najważniejsze w czasie rozmowy, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracować w call center, czy pniesz się po szczeblach dalszej kariery. Trzymamy kciuki i zachęcamy do zerknięcia do naszych aktualnych ofert pracy – z Poznania, Szczecina lub Krakowa. 😉


Przeczytaj inne teksty o podobnej tematyce: