1 miejsce - Rafał

Jak oceniasz tegoroczne mistrzostwa? 

Same mistrzostwa oceniam bardzo dobrze. Było bardzo dużo ciekawych meczów, które śledziło się z uwagą. Oczywiście największe emocje były podczas spotkań biało-czerwonych. Trochę szkoda tego finału i braku 3 tytułu z rzędu, ale jak nie teraz to w kolejnych mistrzostwach również będziemy celować w najwyższe miejsce. Na plus jak zwykle polscy kibice i ich doping podczas wszystkich spotkań naszej drużyny, zarówno w tych “łatwych” meczach wygrywanych po 3:0, jak i tych znacznie trudniejszych jak w meczu z USA czy finale z Włochami.

Co jako typera najbardziej Cię zaskoczyło? 

Było parę takich meczów, które skończyły się niespodziewanym rezultatem. Pomijając mecze fazy grupowej, gdzie można momentami pokusić się o stwierdzenie, że lepiej przegrać niż wygrać, to chyba największymi zaskoczeniami było dla mnie odpadnięcie Serbii z Argentyną a także Holandii z Ukrainą. No i oczywiście, ale tu już niestety dla nas, przegrana w finale. O ile sam obstawiłem ten mecz 3:0 dla nas, to bliżej mi było do opinii, że w najgorszym wypadku powtórzymy wynik meczu z USA niż, że wygramy tylko jeden set.

Jak Ci się obstawiało mecze? Kiedy poczułeś, że możesz wygrać?

Obstawianie meczów i typowanie wyników było bardzo fajną zabawą. Nie sądziłem, że pójdzie to aż tak dobrze, ale to pewnie też poniekąd zasługa samego formatu meczów siatkówki, gdzie tak na prawdę możliwości wyników jest tylko kilka. Co do przeczucia odnośnie wygranej to mimo, że udawało się utrzymywać praktycznie cały czas pierwsze miejsce, to przez niewielkie różnice punktowe i dobrą intuicję reszty typujących tak na prawdę praktycznie do samego końca nic nie było pewne. Ale to nawet i dobrze, bo dzięki temu emocje były do samego końca i można było się dobrze ze wszystkimi bawić. Pozostaje teraz podziękować wszystkim za taką zabawę i nic tylko liczyć na równie fajną i emocjonującą rywalizację podczas kolejnych takich zawodów.

2 miejsce - Małgosia

Jak oceniasz mistrzostwa świeżo po ich zakończeniu? 

Uważam, że tegoroczne mistrzostwa były bardzo udane – mnóstwo emocji i zaskoczeń. Fascynujące mecze, trzymające w napięciu do ostatniej minuty. Super się oglądało i fajnie kibicowało, a szczególnie naszym.

Czy coś Cię zaskoczyło podczas typowania wyników? 

Po pierwsze zaskoczyło mnie to, że stosunkowo mało osób chciało się z nami bawić. Przecież siatkówka to jeden z naszych sportów narodowych. 🙂 Każdy mecz na swój sposób był zaskoczeniem, a najbardziej te, w których faworyt ponosił porażkę i nikomu z nas nie udało się wytypować zwycięzcy.

Kiedy poczułaś, że możesz walczyć o zwycięstwo w naszej zabawie? 

Zaczęłam typować, bo uważam, że to fajna zabawa – można się oderwać od pracy. Było bardzo trudno. Tym bardziej, że nie jestem największą fanką siatkówki. Aczkolwiek mam sporą wiedzę, jeśli chodzi o zespoły zajmujące czołowe miejsca. Tak naprawdę nie wierzyłam, że uda mi się osiągnąć takie wysokie miejsce. Dopiero po fazie grupowej pomyślałam, że pierwsza dziesiątka jest w moim zasięgu.

Już z niecierpliwością czekam na kolejną ligę typerów – chętnie w każdej wezmę udział. Oprócz emocji to również dodatkowa okazja do zyskania sportowej wiedzy.

3 miejsce - Denys

Jak skomentowałbyś mistrzostwa na gorąco po ich zakończeniu? 

Mistrzowstwa kilka razy zaskoczyły! Od początku poziom był bardzo wysoki. Pozytywnie zaskoczyła również reprezentacja Ukrainy. Uważam, że jeszcze nieraz o niej usłyszymy. Polska jest super, ale niestety Włosi grali trochę lepiej. Jako typera nic mnie nie zaskoczyło – zawsze są jakieś niespodzianki. Przed obstawianiem należy patrzeć raczej na faktyczny poziom gry zespołu zamiast na kursy u bukmacherów. 🙂

Czy spodziewałeś się, że możesz zająć trzecie miejsce?

Szczerze mówiąc, myślałem o pierwszym miejscu na podium, ale zabrakło doświadczenia w siatkówce. Nigdy wcześniej nie obstawiałem tej dyscypliny sportu. Musiałem analizować oraz oglądać na żywo mecze, aby lepiej zrozumieć grę i obecne poziomy ekip.

Dziękujemy za wszystkie wypowiedzi i gratulujemy świetnego obstawiania! Czekajcie na kolejne konkursy związane ze sportem w Majorel Polska i APS. 

Przeczytaj inne artykuły o podobnej tematyce:
Mistrzowska rozgrywka Majorel 
Mistrzowie Literaków z Majorel & APS
Wyzwanie rowerowe Majorel & APS 
Igrzyska Olimpijskie Majorel & APS