Jak wyglądała Twoja droga do tego miejsca, w którym jesteś dzisiaj w naszej firmie?

Pamiętam to doskonale. Był to 2014 rok – październik. Postanowiłem wyjechać ze swojej rodzinnej miejscowości do Poznania. Wraz z dwójką przyjaciół wynajęliśmy mieszkanie a jako, że nie miałem zapewnionej pracy to rozpoczęły się poszukiwania..

Tak trafiłem na jednym z portali na ogłoszenie do pracy w APS (spółka Majorel), w którym znajdował się krótki opis obowiązków – konsultanta infolinii sprzedażowej 😊

Zostałem zaproszony na rozmowę rekrutacyjną kilka dni po wysłaniu CV i po tygodniowym szkoleniu rozpocząłem swoją pierwszą pracę ‘na słuchawce’.

Początki bywały trudne ale z biegiem czasu zaczęło mi się co raz bardziej podobać. Osiągałem dobre wyniki. To zostało zauważone i zaproponowano mi rolę mentora.

Po 3 latach pracy jako konsultant zaproponowano mi wzięcie udziału w rekrutacji na stanowisko Team Leaderskie.

Praca w firmie miała być na dwa miesiące, maksymalnie pół roku, a dokładnie 17 listopada minęło mi już 7 lat. 😊

Gdybyś teraz nie pracował na stanowisku Team Managera, to w jakiej branży byś siebie widział?

Myślę, że zostałbym trenerem piłki siatkowej. Od 12 roku życia gram w siatkówkę – kiedyś profesjonalnie, teraz już amatorsko. To jest moja pasja i hobby, bez którego nie wyobrażam sobie życia. Uważam, że mógłbym podzielić się wiedzą w tej dziedzinie i spróbować kształcić innych (wiedzę zdobyłem również na studiach Wychowania Fizycznego). Być może kiedyś przyjdzie czas, aby tym się zająć. Kto wie?

Co najbardziej podoba Ci się w naszej firmie?

Poczucie docenienia i możliwości rozwoju. Każdy dzień jest pozytywnym wyzwaniem, które buduje moje doświadczenie i pewność siebie. Ważna jest atmosfera – jak słyszę budzik rano, to nie mam oporów żeby wstać, ponieważ pracuje wśród wesołych, kreatywnych i przyjaznych ludzi. To sprawia, że sama praca jest przyjemniejsza i chce się do niej wracać. Jestem częścią wielokulturowej społeczności – cenię sobie różnorodność i to, że każdy traktowany jest tutaj z odpowiednim szacunkiem.

Gdybyś mógł spojrzeć kilka lat wstecz – co powiedziałbyś do siebie na początku swojej kariery?

 

Twoje działania będą docenione w przyszłości 😊 Obserwuj innych i chwytaj to, co według Ciebie jest najcenniejsze, aby  budować własny warsztat. Chętnie korzystaj ze szkoleń/publikacji/książek o charakterze zarządzania zespołem, budowania pozytywnych relacji i skutecznego motywowania, gdyż zaufaj mi – będziesz miał w przyszłości swój czas, w którym zgromadzona wiedza ułatwi Tobie początek nowej drogi.

Jak wygląda Twój typowy dzień na stanowisku Team Manager?

Dzień zaczynam  od sprawdzenia e-maili oraz kubka herbaty z cytryną i miodem. Nieodłącznym elementem mojej codziennej pracy jest współpraca zarówno wewnątrz zespołu (spotkania indywidualne/ zespołowe), jak i z innymi osobami zaangażowanymi w efektywną poprawę jakości obsługi klienta.

Przede wszystkim weryfikuję, w jaki sposób członkowie mojego zespołu pomagają klientom rozwiązać ich sprawy, z którymi się do nas zgłaszają na dwóch kanałach: czat & mail.

Udzielam indywidualnych wskazówek – jakie działania są prawidłowe, jak i również wskazuje spersonalizowane pola do poprawy. Każdego dnia motywuję swój zespół do skutecznego działania, dbając jednocześnie o pozytywną atmosferę. To przekłada się na wzajemną pomoc.

Co najbardziej motywuje Cię do pracy?

Mój zespół. Patrzymy w tym samym kierunku, co sprawia, że schemat działań jest szybko wdrażany. A to przekłada się na poprawę personalnych osiągnieć.

Możliwość pogłębiania swoich kompetencji – sprawdzenia się w innych niż dotychczas zadaniach, jak i również ucieczka przed rutyną w stronę ambitnych wyzwań, z którymi mierzę się codziennie.

Nowoczesny biurowiec, dobre wyposażenie i zagospodarowanie miejsc do odpoczynku, dodatkowe benefity, liczne możliwości rozwoju… To wszystko ma wpływ na wzrost efektywności każdego dnia.

Społeczność – kreatywni, pracowici, uczciwi i sympatyczni współpracownicy przyczyniający się do tego, że wykonywanie obowiązków zawodowych staje się łatwiejsze.

 

Bardzo dziękujemy Tomkowi za udzielenie wywiadu i życzymy dalszych sukcesów w Majorel/APS. 

Zachęcamy do przeczytania innych wywiadów dotyczących karier w naszej firmie:

patrycja