Czy w pracy można czuć się dobrze? Mamy nadzieję, że każdy z Was, obojętnie gdzie pracuje, na tak postawione pytanie odpowie – TAK. W Majorel każdego dnia staramy się, aby każdy członek naszego #OneTeam tak właśnie się czuł.  A że nie zostawiamy istotnych spraw przypadkowi, w tworzeniu niezwykłego miejsca pracy  pomaga nam program „Feel Good”.

Feel Good Program to regionalna inicjatywa, zainaugurowana w czerwcu 2020 roku. Jego głównym założeniem jest nieustanna praca nad dobrym samopoczuciem pracowników poprzez tworzenie zaangażowanej społeczności, wspieraniu pracowników we wszystkich możliwych obszarach oraz organizowanie inicjatyw, akcji i działań ukierunkowanych na 3 główne filary Programu: ciało, umysł i duszę, które niosą ze sobą pozytywny przekaz, a co za tym idzie – umacniają pozycję Majorel jako lidera wśród tzw. pracodawców z wyboru.

Co ciekawe, przed wdrożeniem Programu Feel Good, w lokalizacjach w Poznaniu i Szczecinie funkcjonowały dwie grupy – Fun Creators oraz Pixele – w których chętni pracownicy wymyślali, inicjowali i organizowali różnego rodzaju wydarzenia, akcje i działania. To właśnie z nich częściowo „wywodzili się” Ambasadorzy Programu w sezonie 2020/2021. Ambasadorzy Feel Good to siła napędowa całego #FeelGoodCommunity. Angażują i zarażają pozytywną energią, pomagają dotrzeć z informacjami do kolegów i koleżanek, są głosem swoich pracowniczych społeczności, wspierają działania z zakresu Employer Brandingu, dzięki czemu możemy podejmować inicjatywy odpowiadające na potrzeby i oczekiwania, tak aby każdego dnia budować coraz lepsze miejsce pracy.

Jak wszyscy wiemy, rok 2020 nie należał do najłatwiejszych. Jednak dzięki zaangażowaniu Ambasadorów – Kasi, Kamili, Bogusi, Natalii, Dominiki, Ani, Lucyny, Pauliny, Mileny i Justyny (kolejność imion przypadkowa 😉) – udało się przeprowadzić szereg inicjatyw, głównie w formie online z uwagi na sytuację na świecie i dbałość o bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Wspólnie wygrywaliśmy nagrody w tematycznych konkursach, ruszaliśmy się przed komputerami podczas tanecznych warsztatów, uczyliśmy radzić sobie ze stresem i emocjami podczas webinarów o mindfulness, typowaliśmy zwycięzców Euro2020 i wiele więcej. Jako #FeelGoodCommunity angażowaliśmy się również w akcje wspierające lokalne społeczności – podarowaliśmy paczki świąteczne podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu oraz Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Łodzi, wsparliśmy organizację Mistrzostw Polski w piłce nożnej dla dzieci z cukrzycą, „adoptowaliśmy” Maję – liska polarnego z Zoo w Poznaniu, zapewniając jego codzienne utrzymanie oraz wsparliśmy fundację działającą na rzecz szczeniąt, która przygotowuje je do adopcji.

 

Program Feel Good świetnie podsumowała Kasia, jedna z tegorocznych Ambasadorek: „(…) Myślę, że jego idea jest niesamowicie istotna w naszej firmie, bo jego zadaniem jest coś, co dla mnie jest fundamentem dobrej organizacji – ma jednoczyć, łączyć wszystkie zatrudnione osoby. Bardzo bym chciała, aby taki cel zawsze nam przyświecał.” Dlatego też Program Feel Good to znacznie więcej niż podejmowane inicjatywy i działania – to przede wszystkim wspólne wartości, które mają łączyć i umacniać zespół #OneTeam Majorel.

* Do końca sierpnia trwa rekrutacja Ambasadorów na sezon 2021/2022. Jeśli jesteś kreatywny, umiesz zaangażować do działania innych, lubisz inicjować i organizować oraz chcesz rozwijać swoją markę osobistą napisz na adres: paulina.buraczewska@majorel.com

Paulina Buraczewska, Specjalista ds. Employer Branding, Feel Good Manager Majorel Polska