W jaki sposób pomagamy w Polsce?

1. W sekretariatach we wszystkich naszych lokalizacjach trwają zbiórki. Zbieramy to, co jest najbardziej potrzebne w danych miastach. Dary przekazujemy następnie do punktów recepcyjnych lub do miejskich centrów zarządzania kryzysowego w  Poznaniu, Płocku, Koninie i Szczecinie.

2. Uruchomiliśmy specjalny adres e-mail pl.support@majorel.com – każdy kto potrzebuje wsparcia dla swoich bliskich, przyjaciół lub znajomych może go od nas otrzymać. Odzywają się do nas również nasi pracownicy, którzy przyjęli pod swój dach rodziny uciekające przed wojną i którzy proszą o konkretne produkty, których brakuje. Wszystkie dotychczasowe zbiórki zakończyły się sukcesem.

3. Założyliśmy wewnętrzną grupę na Facebooku Majorel Polska/APS Ukraina. Jest to miejsce, w którym możemy wzajemnie się wspierać i kontaktować się ze sobą w sprawach związanych z pomocą Ukrainie.

4. Wszyscy pracownicy i współpracownicy Majorel Polska i APS mają możliwość skorzystania z bezpłatnych, telefonicznych konsultacji psychologicznych. Są one prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Każdy kto potrzebuje profesjonalnego wsparcia w tych trudnych dniach, może skorzystać z tej opcji.

5. Firma Majorel Polska przekazała żywność i środki medyczne dla szpitala dzięcięcego we Lwowie.

Jak pomagają inne kraje?

W Majorel pomagamy międzynarodowo. W Rumunii organizowane są zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy, takie jak: żywność, apteczki, leki, śpiwory, sprzęt medyczny, materace. W Estonii została przeprowadzona zbiórka artykułów higienicznych dla Estońskiej Rady ds. Uchodźców, która przekazuje je uchodźcom przybywającym do tego kraju oraz część z nich wysyła do Ukrainy. Nasi koledzy i koleżanki z Gruzji rozpoczęli kampanię z Czerwonym Krzyżem na rzecz darowizn pracowniczych.

Nasza firma wspomaga również potrzebujących finansowo. Majorel przekaże 100 000 euro na rzecz Polskiej Agencji Humanitarnej i Rumuńskiego Czerwonego Krzyża.

Warto wspomnieć również o tym, że w Majorel została utworzona międzynarodowa Grupa Wsparcia dla Ukrainy – w jej skład wchodzą regionalni liderzy operacyjni, którzy na bieżąco starają się wspierać pracowników i monitorować sytuację.

Dziękujemy!

Wiemy, że to nie wszystko. Naprawdę wielu pracowników Majorel Polska działa na własną rękę i pomaga uchodźcom, na przykład poprzez udostępnianie im swoich domów, organizowanie własnych zbiórek lub pomoc na dworcach.

Każde działanie jest na wagę złota. Jesteśmy z Was dumni i bardzo wdzięczni. Ostatni czas pokazuje, że w Majorel wszyscy jesteśmy rodziną.

Przeczytaj inne posty na naszym blogu:
Bee The Change – pszczoły na dachu Maratonu
Kolejny raz dzielimy się dobrem
Wspieramy młodych sportowców!