Coaching to współcześnie jedno z najbardziej używanych pojęć. Kiedyś takim słowem było szkolenie… Każda moda przechodzi, pytanie jak to będzie z coachingiem. No, ale trzymajmy się tematu…

W Learning & Development wiemy, że coaching jest sprawdzoną metodą wspierania rozwoju człowieka. Wiemy także, jak kluczowe jest zrozumienie, czym tak naprawdę jest coaching i poznanie jego istoty. Wiele osób używa, a może nadużywa słowa coaching, a wciąż tak mało wiadomo o tej metodzie. I tu jest miejsce na naszą opowieść… Gotowi? A więc zaczynajmy.

Kurtyna, droga, góry, słońce, ale i burze z błyskawicami.

Być może mieliście styczność z taką sytuacją, w której chcieliście coś zmienić. Zażartuję, iż pewnie więcej było sytuacji, kiedy to ktoś Wam powiedział, żebyście coś zmienili, a może byście zmienili siebie (tak, tak jest często). Tego drugiego wątku nie będziemy rozwijać w tej opowieści – coaching nie zajmuje się tym co chcą INNI – – – zajmuje się tym co chcemy MY.

Teraz wyobraź sobie palec wskazujący na odbiorcę i uśmiech. Grupę ludzi niezadowolonych z tego, że ich nie słuchasz. Tak naprawdę chcesz słuchać siebie. Co możesz z tym zrobić?

Przechadzając się zatem drogą i rozmyślając o tej zmianie, co ma nastąpić lub mogłoby nastąpić, no właśnie: ma czy mogłoby nastąpić? Wtem na swojej drodze zauważasz reklamę pt. kołczing – twoje wsparcie w zmianie.  Myślisz sobie – a faktycznie, moi znajomi INNI coś o tym wspominali i to wcaleee niepochlebnie – a dziwne, bo jakoś NIGDY nie poszli w tą stronę.

Jak przebiegła rozmowa z coachem? Sprawdźcie sami! Dowiedźcie się, czym jest coaching i w jakich obszarach życia może być dla was przydatny.


Przeczytaj inne artykuły o podobnej tematyce: