Jak wygląda Twoja praca na co dzień?

Moja praca na co dzień jest bardzo ciekawa, ale też dynamiczna – bazuje przede wszystkim na kontakcie z kandydatami i naszymi operacjami. Jest bardzo twórczo, wesoło i nikt nie narzeka na nudę. 😊 Poznaję różne projekty, obszary i ciągle dowiaduję się czegoś nowego o naszych pionach wsparcia i zadaniach na poszczególnych stanowiskach. Rekruter jest moim zdaniem przede wszystkim: „multitaskerem”, osobą nastawioną na cel, dobrym słuchaczem, negocjatorem, sprzedawcą, a po części nawet psychologiem.😊 Jest to dość wymagająca rola i w zasadzie wizytówka każdej firmy.

Mój kalendarz wypełniony jest po brzegi rozmowami z operacjami, spotkaniami rekrutacyjnymi z kandydatami zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, spotkaniami biznesowymi, weryfikacjami języka angielskiego i niemieckiego, a przede wszystkim licznymi rozmowami telefonicznymi. Czasami jestem „panią pieczątka” od skierowań i różnego rodzaju dokumentów, a innym razem wymyślam strategie jak pozyskać kandydata z konkretnymi kompetencjami, którego znalezienie może wydawać się niewykonalne. Trzeba być non stop na bieżąco z tym, co dzieje się w HR, na rynku pracy, szukać nowych rozwiązań i mieć dużo dystansu wobec siebie i innych. Najważniejsza zasada w mojej pracy: spodziewaj się niespodziewanego i miej zawsze dużo poczucia humoru 😊

Jak wygląda poszukiwanie talentów dla Majorel?

Talenty dla Majorel pozyskuję na różne sposoby: w ramach rekrutacji wewnętrznych, zewnętrznych (publikując oferty pracy na pracuj.pl/olx/Facebook/Instagram/Linkedin/przeszukując wzdłuż i wszerz nasza bazę kandydatów/podczas targów pracy). Kiedyś udało mi się zrekrutować nieznajomą z pociągu, ale tez zdarzało się prowadzić działania rekrutacyjne wśród znajomych. 😊

Jakie cechy trzeba mieć, żeby być dobrym poszukiwaczem talentów?

Tutaj jest cala lista cech, które są przydatne: cierpliwość, wytrwałość, wysoka komunikatywność, determinacja, kreatywność, a przede wszystkim pozytywne nastawienie.

Jakich talentów szukasz najczęściej?

Najczęściej poszukujemy osób z super znajomością języków obcych, o wysokich skillach komunikacyjnych na stanowiska konsultantów, ale także specjalistów do pionów wsparcia (finanse/HR, sprzedaż, zakupy, IT itp.).

Czy udało Ci się znaleźć jakiś talent, z którego jesteś szczególnie dumna?

Najbardziej dumna jestem z tego, ze taki talent mamy w naszym zespole rekrutacyjnym i jest to Wojciech  który nie dość, ze jest z nami w zasadzie od niedawna, to cudownie radzi sobie w roli Koordynatora zespołu. Świetnie mówi po angielsku, a co więcej genialnie wpasował się w nasz zespół i specyficzne poczucie humoru!

Czy w Majorel mamy sporo talentów?

W Majorel mamy mnóstwo talentów, o których nawet nam się nie śniło dlatego rekrutacje wewnętrzne to taka super ważna sprawa. Nasi pracownicy codziennie zadziwiają mnie swoimi talentami językowymi, prezentacjami, motywacją, determinacją, chęcią do rozwoju, wiedzą na temat projektów, skillami technicznymi i długo by wymieniać… Mamy naprawdę kompetentnych i wspaniałych ludzi!

Dziękuję za rozmowę!

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu Majorel Polska, sprawdź nasze aktualne oferty na stronie internetowej lub na pracuj.pl. 

Przeczytaj inne wywiady z pracownikami Majorel:
Moja kariera w Majorel: od konsultanta do Team Managera 
Moja kariera w Majorel: od Konsultanta do Kierownika Operacyjnego
“Gramy co nas kręci” – wywiad z Jędrzejem, gitarzystą z Majorel 
“Gramy co nas kręci” – wywiad z Michałem, gitarzystą z Majorel 
Tolerancja w życiu codziennym – wywiad z Mikalai Staravoitau
Tolerancja w życiu codziennym – wywiad z Anną Turliuk