Jeszcze tylko ostatnie metry, wystarczy ominąć przeciwnika, tłum wiwatuje i… piłka ląduje w bramce! Pełne emocji Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dla dzieci z cukrzycą odbyły się w zeszły weekend (19.06.-20.06.2021 r.)  Jako Majorel Polska dołożyliśmy wszelkich starań, żeby wesprzeć młodych zawodników. W jaki sposób to zrobiliśmy i dlaczego tak ważne jest, aby pamiętać o regularnych badaniach? Dowiesz się, czytając dalej. 

Co powinniśmy wiedzieć o cukrzycy?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że nie wyróżniamy tylko jednego rodzaju cukrzycy. Słyszymy zarówno o cukrzycy typu 2 (będąca zmorą starszych osób oraz skutkiem sporej otyłości) oraz typu 1, która jest konsekwencją procesów autoimmunologicznych. To właśnie ten rodzaj wymusza na diabetyku regularne wykonywanie pomiarów cukru z kropli krwi. A także zmianę nawyków żywieniowych i podawanie określonych dawek insuliny. Według badań z 2013 roku, w Polsce na cukrzycę choruje ponad 2, 17 mln osób! Chociaż dla niektórych cukrzyca wydaje się być wyrokiem na całe życie – da się z nią funkcjonować, o czym świetnie wiedzą CukierAsy.

 

Dlaczego CukierAsy?

CukierAsy skupiają się na piłce nożnej oraz innych aktywnościach sportowych jak m.in. lekkoatletyka dla dzieci chorych na cukrzycę. Ich inicjatywy są już na międzynarodowym poziomie, dzięki czemu jeszcze więcej osób może poszerzyć swoją świadomość na temat cukrzycy. W tym roku, 19 oraz 20 czerwca zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dzieci z cukrzycą, w których udział wzięli młodzi zawodnicy z takich państw jak Anglia, Włochy czy Niemcy. Zdecydowaliśmy się wesprzeć tę akcję oraz ambitnych sportowców! 

plakat mistrzostw dzieci z cukrzycą

Dajemy nasze wsparcie!

Jako Majorel Polska wsparliśmy akcję finansowo, a także przygotowaliśmy dla każdego z uczestników  upominki.  Wierzymy, że każde z dzieci będzie mogło kiedyś spełnić swoje marzenia i osiągnąć jak najwięcej w karierze sportowej. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia!  Chcemy mówić głośno o tym, że cukrzyca nie jest wyrokiem na całe życie. 

podziękowania dla majorel polska za wsparcie finansowe oraz upominki dla dzieci z cukrzycą i uczestników mistrzostw

Pamiętaj! Badaj się regularnie

Przy cukrzycy najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego powinniśmy mieć świadomość na temat wykonywania regularnych badań oraz dbania o swoją dietę. Możemy wykonać podstawową morfologię, zbadać poziom swojej insuliny i glukozy, a także zrezygnować z przetworzonego jedzenia na rzecz wartościowych posiłków. Im szybciej zorientujemy się, że coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem (np. czujemy chroniczne zmęczenie albo wzmożone pragnienie), tym większe szanse mamy na to, żeby nie pozwolić chorobie wykonać dużego spustoszenia w naszym ciele. Działajmy świadomie i zawczasu. 

Mistrzostwa, które miały miejsce, są świetnym dowodem na to, że nic nie jest w stanie przeszkodzić młodym i ambitnym sportowcom  w osiągnięciu sukcesu! Do boju!


Dobro wraca nawet w najdrobniejszym geście. Przeczytaj o innych naszych akcjach CSRowych! 

patrycja

Check related posts