Środowisko naturalne i nasza wspólna pasja do planety Ziemi wyzwalają kreatywność w naszych zespołach na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat Dzień Ziemi i inne inicjatywy ekologiczne stały się ulubionymi zajęciami w wielu naszych lokalizacjach.

Jako firma globalna, o znacznym zasięgu geograficznym i szybko rosnącej sile roboczej, doceniamy nasze obowiązki wobec naszych ludzi, społeczeństwa i środowiska. Wartości te zostały ujęte w czterofilarowym podejściu firmy Majorel do odpowiedzialności korporacyjnej, którego jednym z elementów jest środowisko naturalne oraz wsparcie dla społeczności globalnych. Wszystkie organizacje i wszystkie osoby mają wpływ na środowisko naturalne, dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości i angażowanie się poprzez inicjatywy lokalne.

Patrząc na wspaniałe inicjatywy podejmowane przez nasze lokalne zespoły, jesteśmy dumni i codziennie inspirujemy się do szukania kolejnych sposobów na poprawę naszego śladu ekologicznego.

Plogging i kampanie edukacyjne w Niemczech

W naszych biurach w Münster i Berlinie, zespoły Feel Good organizują corocznie Tygodnie Ziemi, podczas których prowadzą kampanie edukacyjne i budują działania zespołowe wokół ochrony przyrody. Członkowie zespołów wspólnie uprawiają “plogging”  i zbierają śmieci w mieście oraz w rezerwatach przyrody wokół biur, co stanowi zarówno ćwiczenie fizyczne, jak i wydarzenie zespołowe. Kampanie edukacyjne i wspólne doświadczenia edukacyjne dotyczące takich tematów jak efektywność energetyczna, zużycie wody, odpady plastikowe i recykling to tylko niektóre z inicjatyw o dużym wpływie. Czasami prowadzą one do gorących i pełnych pasji debat, które są oczywiście mile widziane i oferują wspaniałe doświadczenia edukacyjne dla wszystkich zaangażowanych. Przez lata organizowano różne wyzwania, które utrzymywały zespół w motywacji do podejmowania dodatkowych działań na rzecz środowiska. Zasadzono niezliczoną ilość roślin, dzięki czemu zielone inicjatywy zespołu są owocne dla wszelkiego rodzaju dzikich zwierząt i owadów. Munster jest znane jako miasto przyjazne rowerzystom, a zespół to docenia. Oferowanie pracownikom zniżek na wypożyczenie rowerów to tylko niektóre ze świetnych pomysłów, które pomogły zespołowi jeszcze bardziej ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

 

 

Zespół z Münster podnosi świadomość na temat używania plastiku, wykorzystując część plastiku zebranego w ramach inicjatyw Tygodnia Ziemi.

Adopcja zwierzaka i ekologiczne akcje w Polsce

Nasz zespół Feel Good w Majorel Polska stworzył pouczający i zabawny newsletter, który jest wydawany już drugi rok. Ciężko pracowali również nad tym, aby biuro było jak najbardziej przyjazne dla środowiska, upewniając się, że jednorazowe naczynia należą już do przeszłości. Używają papieru do drukowania, ręczników papierowych i papieru toaletowego wykonanego wyłącznie z makulatury. Segregują odpady w biurze i zbierają baterie oraz nakrętki od butelek do recyklingu. W najbliższym czasie nasi koledzy w Polsce również “zaadoptują” lokalnie zwierzę i będą pokrywać koszty jego utrzymania przez cały rok razem jako zespół, aby zachęcić do pomocy potrzebującym zwierzętom.

 

 

Warsztaty i Green Week w Rumunii

W tym roku, Majorel Romania zorganizował wydarzenie Green Week. Jeden z warsztatów, który odbył się w ramach programu, skupiał się na wpływie, jaki wywieramy i możemy wywierać na ochronę środowiska. Na warsztaty “Into the Wild”, nasi koledzy z Rumunii zaprosili przedstawiciela Conservation Carpathia, fundacji, która przyczynia się do ochrony i odbudowy naturalnego ekosystemu Karpat, z korzyścią dla bioróżnorodności i lokalnych społeczności.

 

 

Butelki wielokrotnego użytku, kubki na kawę, a także torby to tylko niektóre przykładów upominków,  którymi witani są nowi członkowie zespołu, gdy dołączają do nas. W wielu naszych biurach pojawiły się dystrybutory wody, aby uniknąć jednorazowego użycia plastiku, a nikt już nie wyobraża sobie życia bez swoich osobistych kubków. Praca w biurze bez papieru to kolejny krok, który podjęliśmy, aby zapewnić przyjazną dla środowiska atmosferę.

Wszystkie firmy mają wpływ na środowisko, dlatego ważne jest, aby chronić zasoby naturalne poprzez lokalne inicjatywy, takie jak recykling i czysta energia. Jesteśmy również odpowiedzialni wobec społeczności lokalnych, w których działamy, a także wobec szerszego społeczeństwa – czy to poprzez angażowanie się w programy edukacyjne, czy wspieranie organizacji charytatywnych i dobrych celów.


Przeczytaj o innych naszych CSRowych akcjach: