Mama Paulina

Co najbardziej lubisz w byciu mamą?

Wszystko, choć najbardziej emocje:
* dumę z każdej nowej umiejętności jak pierwsze kroki, kolejne słowa, opanowanie jazdy na hulajnodze lub samodzielne zdejmowanie bucików,
* wzruszenie, gdy małe rączki obejmują za szyję a małe usta wyciskają buziaki na policzkach,
* radość, gdy Maluch wspina się na kolana, bo są wygodniejsze od kanapy,
* zaskoczenie tym, jak wiele Maluch rozumie, choć ma niecałe dwa latka,
* zachwyt małymi stópkami i odgłosem bosych nóżek na podłodze,
* ekscytację na myśl o przyjęciu urodzinowym, wspólnej wycieczce do zoo czy prezentach Gwiazdkowych
* lubię nawet to cierpienie, gdy Maluch zamienia w nocy swoje łóżko na nasze i daje o sobie znać kopniakami 😉

Jak łączysz pracę zawodową z macierzyństwem?

Z pomocą męża nie jest to wcale takie trudne. Moi panowie uwielbiają spędzać czas razem i korzystają z tych godzin, kiedy pracuję. 🙂 Zdarza mi się pracować z Maluchem na kolanach, kiedy zatęskni i wdrapuje się na nie wieczorami, ale to rzadkie przypadki. 🙂

Opowiedz najśmieszniejszą/ulubioną historię z Twoim dzieckiem

Jak chyba każda mama, mogłabym o swoim Synku opowiadać godzinami. 😀 Na to pytanie odpowiem jednak jedną z świeższych historii: mąż jest mechanikiem i oprócz zamiłowania do samochodów kocha też motocykle. Ostatnio zabrał się za przygotowanie choppera do sezonu, więc Oliwier postanowił mu pomóc. Ma niecałe dwa latka a jak pędziwiatr pobiegł do warsztatu, przyniósł sobie klucze i śrubokręty, po czym rzucił wszystko obok motoru, usiadł obok i udawał, że naprawia. 😀 W pewnym momencie nogi wystawały mu po jednej stronie a reszta po drugiej, tak się wkręcił w naprawę (oczywiście pod nadzorem). Potem szukaliśmy z mężem śrub – Oliś powtykał je w każdy otwór, jaki miał pod ręką 😀 Motocykl zapala i jeździ, przegląd udany, spodnie i bluza nadawały się tylko do wyrzucenia, ale dziecko szczęśliwe. 😀

Pytania zadała: Daria Wronka (Ambasadorka Feel Good)

Mama Kasia

Co najbardziej lubisz w byciu mamą?

W macierzyństwie uwielbiam obserwować jak Jaśmina się zmienia, jak dojrzewa, jak rodzą się w niej emocje. Staram się cały czas wpływać na jej rozwój, dostarczać jej nowych doświadczeń, pokazywać jej świat. Jestem najbardziej szczęśliwa, jak widzę w tych dziecięcych oczach radość. Wiem, że któregoś dnia będzie już dorosła i to jaką będzie osobą, w dużym stopniu zależy właśnie ode mnie.

Jak łączysz pracę zawodową z macierzyństwem?

Połączenie macierzyństwa i pracy może się udać pod warunkiem dobrej organizacji i wsparcia bliskich. I jedno i drugie całkiem dobrze u mnie działa dlatego nie mam problemu aby połączyć te dwie sfery. Dziecko jednak zawsze stawiam na pierwszym miejscu.

Opowiedz najśmieszniejszą/ulubioną historię z Twoim dzieckiem

Moja ulubiona historia związana z Jaśminą jest długa, ale spuentuję ją tak, że ta czteroletnia wtedy dziewczynka nauczyła mnie, że czasem mając dwie opcje do wyboru, warto jest wybrać tę trzecią.

Pytania zadała: Monika Siedlarz (Ambasadorka Feel Good)

Mama Patrycja

Co najbardziej lubisz w byciu mamą?

Jest wiele rzeczy które lubie w byciu mamą. Dzięki macierzyństwu nie znam słowa nuda. Odkąd urodziłam córkę jestem w pełni zorganizowana i nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Uwielbiam również to, że mam wpływ na kształtowanie kolejnego pokolenia i przekazywanie wartości, którymi sama kieruje się w życiu. Jest dla mnie ogromną przyjemnością patrzeć, gdy moja niespełna 3 letnia córka zna i używa takich słów jak: dziękuję, proszę, przepraszam, no i oczywiście najpiękniejszy zwrot: KOCHAM CIĘ. W byciu mamą lubię też to, że mogę pozwolić sobie na skakanie na trampolinie, huśtanie na huśtawce i lepienie babek z piasku i nikt nie patrzy na mnie ze zdziwieniem.

Jak łączysz pracę zawodową z byciem mamą?

Łączenie macierzyństwa z pracą stanowi nie lada wyzwanie. Jednak macierzyństwo nauczyło mnie wielozadaniowości i umiejętności dobrego planowania. Jak się naprawdę chce, to można wszystko. Wystarczy tylko odpowiednia organizacja, cierpliwość i motywacja, aby móc zachować równowagę między macierzyństwem a pracą zawodową. Obecnie podczas pracy zdalnej łatwiejsze jest pogodzenie tych dwóch światów. Mogę poświęcić czas, który przeznaczyłabym na dojad do firmy oraz powrót do domu swojej córce. Jest to ogromne udogodnienie dla mam.

Opowiedz najśmieszniejszą historię z udziałem swojego dziecka.

Moja córka ma niecałe 3 latka w związku z tym śmiesznych historii dotychczas jest niewiele. Za każdym razem jednak jestem rozbawiona, gdy na zakupach, w tramwaju czy w jakimkolwiek innym miejscu moja córka w momencie, gdy usłyszy muzykę, to zaczyna tańczyć. Dzieci działają zgodnie z swoim sercem i nie przejmują się opinią innych, czego nam dorosłym często brakuje, a co w nich jest właśnie piękne.

Pytania zadał: Tomek Kuzma (Ambasador Feel Good)

Mama Martyna

Co lubisz w byciu mamą?

To najpiękniejsza przygoda jaka spotkała mnie w życiu! Towarzyszą jej różne skrajne emocje – od radości i wzruszenia po płacz i niesamowite nerwy (zwłaszcza w nocy 😉). To przygoda, od której nie ma powrotu ani przerwy. Wszystko wokoło jest takie nowe, takie pierwsze, chociaż wciąż jednocześnie żyję w swoim starym świecie.

Kiedy moja córka pojawiła się na świecie, wszystko się zmieniło, zaczęłam inaczej patrzeć na świat, odkryłam w sobie miłość, której nie darzyłam nigdy wcześniej nikogo, a jej uśmiech i spojrzenie sprawia, że nawet największe problemy spadają na drugi tor. Macierzyństwo stworzyło mnie na nowo, jako nowa osobę, pełną miłości i cierpliwości. To jest wspaniałe, że taka mała, niewinna istotka potrafi odmienić cały Twój świat 😊

Jaki masz sposób na pogodzenie roli mamy i pracy?

Bycie mamą malutkiego dziecka to fantastyczne, ale i pełne wyzwań doświadczenie, które często koliduje z pełnym zaangażowaniem czy pasją do wykonywanej pracy. Osobiście obie te role traktuję priorytetowo i łączenie ich jest dla mnie dość ważnym elementem życia. Dużą pomocą jest wsparcie rodziny oraz opiekunki, kiedy jest to potrzebne. Ważna jest także rola pracodawcy, który w moim przypadku rozumie sytuację i daje mi możliwość pracy zdalnej.

Bycie pracującą mamą to kwestia wypracowania sobie pewnych przyzwyczajeń, planu dnia i systematyczności, ale obie te role można pogodzić 😊

Pytania zadawała: Marta Stańczyk (Ambasadorka Feel Good)

Wszystkim Mamom z Majorel życzymy wiele radości ze swoich pociech oraz niezapomnianych chwil, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Jesteście niesamowite!

Przeczytaj inne artykuły o pracownikach Majorel Polska:
Kobiety Liderki w Majorel 
Tolerancja w życiu codziennym – wywiad z Mikalai Staravoitau 
Tolerancja w życiu codziennym – wywiad z Anną Turliuk 

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce